Monday, August 21, 2006

Hezbolloah wyposażony przez Anglię i Rosję

Izraelska armia znalazła w południowych Libanie przy terrorystach z Hezbollahu noktowizory, które pochodzą z Wielkiej Brytanii. Oczywistym jest to, że te lornekti Hezbollahowi dostarczył Iran.
O tym zdarzeniu donosi dzisiejszy Times. Te noktowizory zostały przed trzema laty sprzedane przez Anglię Iranowi i miały służyć do tropienia handlarzy narkotyków. Przedstawiciel brytyjskiego Ministerstawa Spraw Zagraniczych wyjaśnił, że ta sprawa jest wyjaśniana.

Hezbollah używa rosyjskich Rakiet

W minionym tygodniu Izrael wysłał do Moskwy delegacje, która ma zaprotestować przeciwko rosysjkim rakietom przeciwczołgowym, które zostały znalezione w składach Hezbollachu. Te rakiety okazały się najbardziej efektowną bronią libańskich terrorystów. Conajmniej 50 ze 118 izraelskich żołnierzy zginęło przez te rakiety.
Izrael wychodzi z założenia, że to Iran i Syria miały dostarczyć te rakiety Hezbollahowi, po tym ja te kraje kupiły je od Rosji. Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Michail Kamynin, powiedział, że Rosja bardzo ściśle kontroluje sprzedaż swojej broni, tak więc z tego powodu nieścisłosci, kto jest obiorcą broni, są niemożliwe.

Dla ciekawości warto jeszcze dodać, że Hezbollah posiadał duży arsenał różnych rakiet, które otrzymał z Syrii i Iranu. Miedzy innymi były to typy "Kornet", "Metis", "Sagger" i "TOW" - rakiety przeciw czołgowe.

No comments: